karino rekuperatory

REKUPERATOR SPIRALNY KARINO

REKUPERATOR SPIRALNY


Oferowany rekuperator jest unikalnym produktem na skalę światową, ponieważ jako jedyny bazuje na opatentowanym wymienniku spiralnym, krzyżowo-przeciwprądowym z radiatorem.
Główne zalety to brak nagrzewnicy wstępnej oraz możliwość doposażenia urządzenia w filtr antysmogowy oraz chłodnicę glikolową. Wysokiej jakości wentylatory mają znaczny wpływ na cichą pracę urządzenia i niską awaryjność. Jako jedyny producent oferujemy dożywotnią gwarancję na wymiennik i obudowę.
Rekuperator Karino spełnia wymogi programu "Czyste Powietrze".

ZE WZGLĘDU NA DUŻĄ ILOŚĆ ZAMÓWIEŃ - OKRES OCZEKIWANIA NA REKUPERATOR TO OKOŁO 90 DNI.

Produkcja Rekuperatorów:
Tel. 604 160 222
E-mail: biuro@karino.pl

rekupracja do domu

PLIKI DO POBRANIA

LESZEK KRĘGIEL - PRODUCENT REKUPERATORÓW

"Zarabiam na produkcji rekuperatorów, by tworzyć najlepszą technologie."

WYSOKI ODZYSK CIEPŁA BEZ GRZAŁKI


rekupracja do domu

W 2009 roku entuzjasta przyrody Leszek Kręgiel zaczął produkcję rekuperatorów spiralnych. Aktualnie rekuperatory są użytkowane w całej Polsce od ponad 10 lat, co dało nam obraz ich niezawodności. Urządzenie zostało poddane testom minusowych temperatur sięgających ponad -25°C, w których wymiennik nie zamarzł i nie potrzebował dodatkowej grzałki. Dlatego uważamy, że nasze urządzenie zastąpi dotychczasową technologię opartą na rekuperatorach z grzałkami. Właściciel Leszek Kręgiel jest osobą zafascynowaną technologią, dlatego przerwał pracę jako nauczyciel w szkole, na rzecz firmy montującej pompy ciepła i rekuperacje.
Aktualnie z przyczyn zbyt dużej ilości zamówień, klient zmuszony jest na oczekiwanie około 3 miesiący na produkt.

Niestety takie rozwiązanie nie należy do tanich, bo cenowo kwalifikuje się w najdroższej półce cenowej. Jako pracownicy jesteśmy dumni pracując dla osoby, która ponad wszystko chciała stworzyć produkt bardzo nisko awaryjny, który podczas temperatury ujemnej nie wspomaga się grzałką o mocy rzędu 2000 Watów. Dając osobą komfort taniego użytkowania rekuperatora przez cały rok. Koszty filtrów są również bardzo tanie, ponieważ matę filtracyjną użytkownik może wymienić samemu, pokazujemy to na Youtube. Prawdziwą petardą jest filtr antysmogowy - stworzony z myślą o osobach zamieszkujących duże miasta, żeby nie wtłaczać brudnego powietrza z zewnątrz do całego domu.

GŁÓWNE ZALETY REKUPERATORA Z WYMIENNIKIEM SPIRALNYM

Zalecamy śledzenie programów w miastach, gminach i województwach celem wzięcia dofinansowania na rozwój energetyczny budynku.
Rekuperator produkowany przez nas posiada wysokie osiągi sprawności wymiany energii cieplnej.

 • Opatentowany wymiennik spiralny z radiatorem.
 • Wysoki odzysk ciepła w ujemnych temperaturach.
 • Brak grzałek - Niskie roczne koszty użytkowania.
 • Brak mostków termicznych.
 • Koszt filtra G4 około 1zł.
 • W opcji filtr Antysmogowy E11.
 • Obudowa PCV/XPS/PCV - 30mm, kauczuk 6mm.
 • Dożywotnia gwarancja na wymiennik i obudowę.
 • Technologia turbulentnego przepływu powietrza.
 • Duża powierzchnia wymiany energii cieplnej w wymienniku.
 • Do 95% odzysku ciepła.
 • Obudowa PCV/XPS/PCV - 30mm, kauczuk 6mm.
 • Możliwość chłodzenia całego budynku.
 • Użytkownik w prosty sposób może wymienić filtr.
 • Niski poziom generowanego hałasu.
 • Niewielka, wytrzymała konstrukcja.
 • Brak zjawiska mieszającego się powietrza.
 • Możliwość rozbudowy urządzenia o By-pass.
 • W opcji sterowanie smartfonem.
 • Współpraca z okapem kuchennym.
 • Urządzenia dla domów, biurowców i bloków.
 • Urządzenie sprzedawane od 2014r.

Najważniejsze informacje o Rekuperatorze Karino.

FILTR ANTYSMOGOWY E11

Dzięki rekuperatorowi zapewniamy kilkukrotnie większą wymianę powietrza w porównaniu do wentylacji grawitacyjnej. Trzeba pamiętać, że zanieczyszczone powietrze powinno zostać dobrze oczyszczone. Jeżeli w powietrzu otaczającym budynek nie zadbamy o usunięcie substancji chemicznych i pyłów w powietrzu nawiewanym, wtedy narazimy się zwięszone zapadanie na astmę, alergię, nowotwory oraz chorobę płuc.
Filtr w znacznym stopniu likwiduje kurz, roztocza, bakterie, wirusy, grzyby oraz innye drobne cząsteczki.
Poziom alarmowy dla PM10 w Polsce wynosi 150µg/m3 podczas gdy zalecenia WHO wynoszą 50µg/m3.

Dlatego z myślą o czystym powietrzu wewnątrz budynku został zaprojektowany filtr E11 o klasie EN 1822.

ATEST HIGIENICZNY PZH w Warszawie, nr B-BK-60212-0319/19

Filtr antysmogowy zapewnia dokładniejsze czyszczenie powietrza w terenach narażonych na SMOG.

Filtr ten przechwytuje cząstki pyłu zawieszonego PM 2,5 z ponad 95% skutecznością.

W Filtrze dla modelu K500 znajduje się ponad 3m2 materiału filtracyjnego

Obudowa filtra została wykonana z ocynku.

Technologia została zaprojektowana w sposób kompaktowy w jednym urządzeniu.

Prosty dostęp do zestawu filtrów, umożliwia samodzielną wymianę.

Dzięki temu rozwiązaniu oczyszczamy powietrze w całym budynku.

ANTYSMOG W PRAKTYCE

STEROWNIKI REKUPERATORA

rekuperacja karino

STEROWNIK LCD 3,2” CLASSIC

rekuperacja karino

STEROWNIK LCD 5” TECH-SMART
STEROWANIE SMARTFON

STEROWNIK TECH-KARINO ZE STEROWANIEM ANDROID I IOS

Sterownik z wersją SMART z 5 calowym wyświetlaczem.

CHARAKTERYSTYKA REKUPERATORA

rekuperacja karino rekuperacja karino rekuperacja karino rekuperacja karino wymiennik

WYMIENNIK

Urządzenie posiada wymiennik w kształcie bębna wykonany z blachy aluminiowej. Jego podwójna spirala odziela od siebie strumienie powietrza nawiewanego do budynku oraz wywiewanego. Radiator zwiększa odzysk wymiany cieplnej. Technologia przepływu laminarnego w turbulentny powoduje zwiększenia sprawności odzysku ciepla do 95%. Posiadamy patent na ten wymiennik, dzięki któremu w rekuperatorze nie zastosowano grzałek.

KONSTRUKCJA

Obudowa i cała konstrukcja jest zbudowana z materiałów niekorodujących: aluminium, stal nierdzewna oraz tworzywa sztuczne. Konstrukcja bezszkieletowa obniża wagę urządzenia. Płyta wielowarstwowa zapobiega w tworzeniu się mostków termicznych. Grubość ścian w zależności od modelu wynoszą od 30 do 50 milimetrów. W izolacji dodatkowo zastosowaliśmy maty kauczukowe o grubości 10 mm. Izolacja ścian rekuperatora pozwala na zamontowanie go w nie ogrzewanych pomieszczaniach, bez dodatkowej izojacji.

FILTRACJA

Głównym celem wentylacji mechanicznej jest zmiejszenie utraty ciepła w pomieszczeniach aż do 95%. Rekuperacja gwarantuje ograniczenie strat energi wraz z zmiejszeniem kosztów ogrzewania. Należy jednak podkreślić również drugie zastosowanie prezentowanych urządzeń którym jest filtracja powietrza z wykorzystaniem filtrów G4 które idealnie sprawdzą się w okresie grzewczym. W ofercie znajdziemy również specjalnie filtry antysmogowe które podnoszą jakość powietrza, oraz dbają o Nasze bezpieczeństwo i zdrowie.

STEROWANIE

Sterowanie całym systemem wentylacji wraz z monitorowaniem pracy odbywa się za pomocą jednego dotykowego przejrzystego ekranu. Możliwość własnych konfiguracji wykonać można w sposób intuicyjny, dzieki nowoczesnemu, prostemu w obsłudze panelowi sterowania. Panel ten może zostać umieszczony w dowolnym miejscu Naszego domu, dzięki czemu możemy regulować wszelakie parametry z sypialni, salonu, bądź też innych pomieszczeń gospodarczych. Istnieje również możliwość sterowania wszystkiem za pomocą smartfona z który w dziesiejszych nie rozstajemy się na krok.

UŻYTKOWANIE

Użytkowanie rekuperatorów jest bardzo tanie w obsłudze (roczny koszt domu o powierzchni 120m2 w okolicach 150-300zł) i odbywa się praktycznie bezobsługowo. Wszystko działa w sposób automatyczny, bez potrzeby ingerencji w system. Oczywiście wszelkie zmiany są możliwe, poprzez wyżej opisany system sterowania za pomocą dotykowanego ekranu bądź smartfona. Należy jednak pamiętać o wymianie filtrów raz na 2-4 miesiące. Budowa rekuperatora zapewnia nam możliwość dokonania takowej wymiany w bardzo prosty dla każdego sposób. Eksploatacja filtrów jest niebywale tania, ponieważ koszt nowej maty filtrującej wynosi zaledwie złotówkę. W odróżnieniu od innych firm na rynku, nasze urządzenie nie wymaga corocznego serwisowania.

PRACA URZĄDZENIA

Rekuperator zbudowany jest z wentylatorów wywiewnych i nawiewnych oraz wymiennika ciepła, który odpowiada za ogrzewanie dopływającego powietrza. Świeże powietrze wpływa do domu za pomocą specjalnych nawiewów, podczas gdy żużyte powietrze odprowadzane jest przez sieć kanałów do centrali. Praca urządzenia jest wyjątkowo cicha, tak aby nie przeszkadzała mieszkańcom. Stosując system rekuperacji dbamy nie tylko o nasz budżet ale również o ochronę środowiska, poprzez zmiejszenie efektu cieplarnianego.

WIELKOŚĆ

Wysoka sprawność jaką oferują Nasze rekuperatory wyróżnia się na tle innych urządzeń na Polskim rynku. Dodatkowym atutem zdecydowanie jest konstrukcja urządzenia wykonana z materiałów nierdzewnych, która została pomiejszona do minimum. Decydując się na skorzystanie z Naszej oferty, oszczędzają Państwo nie tylko pieniądze na ogrzewaniu, ale również powierzchnię potrzebną na montaż rekuperatora.

WYPOSAŻENIE

Opisując budowę Naszego urządzenia należy wspomnieć o wysokiej klasie silniku DC, który objęty jest przez Nas aż 3 letnią gwarancją. Warto również podkreślić, iż urządzenia które mamy w Naszej ofercie wykorzystywane mogą być również latem. Wystarczy, że zainstalujemy By-pass który automatycznie zagwarantuje Nam ochłodzenie pomieszczenia, pod warunkiem, że temperatura powietrza na zewnątrz będzie niższa niż w domu.

WYGLĄD REKUPERATORA KARINO

rekuperacja karino youtube
 • Jak wygląda?
 • Z czego jest zbudowany?
 • Jaka jest gwarancja?
 • Jaki odzysk ciepła?
 • Jakie są koszty użytkowania?
 • Jaka jest technologia?
 • Czy można chłodzić dom?
 • Jak zabezpieczyć się przed smogiem?
 • Jak serwisować?
 • Czy urządzenie hałasuje?
 • Jak można sterować urządzeniem?
 • Jakie można zamontować chłodnice?
 • Czym różni się budowa spiralnego?
 • Jak dobrać moc?

REKUPERATOR KARINO

Dzięki najnowszej technologii zapewni czystość i świeżość w Twoim domu.

rekuperacja karino

OPATENTOWANY WYMIENNIK

Od 2012 roku masowo produkujemy rekuperatory w oparciu o opatentowany przez naszą firmę wymiennik spiralny.

MOŻLIWOŚĆ CHŁODZENIA

Rekuperator może być doposażony w chłodnicę glikolową i freonową. Dzieki chłodzeniu pasywnemu można niskim kosztem chłodzić cały budynek.

NISKI POZIOM AWARYJNOŚCI

Biorąc pod uwagę wydajność Naszego wymiennika, podczas produkcji zrezygnowaliśmy z montażu grzałek. Wpłynęło to na kilkukrotnie niższy poziom eksploatacji i awari urządzenia. Oferujemy dożywotnią gwarancję na wymiennik.

REALIZACJE INSTALACJI

Jednostki centalne dla domu, budynków wielorodzinnych, biurowców i bloków

karino rekuperator
KARINO K300
karino rekuperator
KARINO K4000
karino rekuperator
KARINO K15000

NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

Podstawowe informacje

Rekuperacja to rodzaj wentylacji która dodatkowo odpowiedzialna jest za odzysk ciepła. Zadaniem rekuperatora jest kontrolowany ruchu powietrza nawiewanego z zewnątrz z wywiewanym z pomieszczeń.
Działanie rekuperatora rozpoczyna się od zasysania dwóch strumieni powietrza. Pierwszym z nich jest czyste powietrze zaciagane z zewnątrz budynku natomiast drugim strumieniem przepływa ciepłe a zarazem brudne powietrze z wnętrza mieszkania. Następnie dwa stumienie przepływają przez rekuperator gdzie dochodzi do odzysku ciepła z powietrza opuszczającego Nasze pomieszczenia. W taki oto sposób świeże, ocieplone powietrze zostaje rozprowadzone po naszej nieruchomości.
W dzisiejszych czasach komfort życia i zdrowia staje się kluczowym elementem naszego życia. Decydując się na montaż rekuperatora zyskujemy na zdrowiu. Głównym zastosowaniem urządzenia jest kilkukrotna wymiana powietrza w ciągu doby. Użytkownik dzięki rekuperacji karino może cieszyć się świeżym powietrzem, które zostało dodatkowo przefiltrowane przez filtr G4 oraz filtr antysmogowy. W starszym budownictwie często jest problem z wilgocią i nieprzyjemnymi zapachami, ponieważ brak cyrkulacji prowadzi do powstania nieprzyjemnej wilgoci, grzybów czy roztoczy. Przy budowie nowego budynku, bądź generalnym remoncie aktualnego warto pomyśleć o najnowszych rozwiązaniach.
Najważniejszą zaletą rekuperacji oferowanej przez firmę Karino jest niewątpliwie odzysk ciepła na poziomie 95%, co wpływa na wysoki poziom oszczędności. Dodatkowo całodobowy dostęp do świeżego powietrza gwarantuje lepsze samopoczucie wszystkich domowników. Ponadto obniżamy poziom wilgości, dzięki czemu zapobiegamy pojawieniu się niechcianej pleśni i grzybów. Jako nieliczni na rynku posiadamy dobrze wygłuszone urządzenia, które w standardowym trybie pracy jest małosłyszalne dla mieszkańców.
Montaż rekuperatorów z pozoru nie wydaje się dużym wyzwaniem. Jednakże trzeba pamiętać, że im lepsze wykonanie pracy, tym większy stopień sprawności urządzenia. Aby klient był w pełni zadowolony z wyników oferowanych przez nas produktów zadbaliśmy również o montaż na najwyższym poziomie. Wykwalifikowana grupa pracowników zadba o instalację wentylacji w sposób zgodny z stowarzyszenie Polska Wentylacja.
Roczny koszt eksploatacji rekuperatora dla domu o powierzchni 120m2 oscyluje w granicach 100z-300zł w skali roku. Dodatkowo należy pamiętać o wymianie filtrów co 2-3 miesiące, jednakże koszt takiej operacji to zaledwie złotówka.

Zaawansowane informacje

W naszej ofercie wyróżnić można kilka rodzajów rekuperatorów pod względem posiadanego wymiennika. Mowa tutaj o wymiennikach: krzyżowych, przeciwprądowych, obrotowo-bębnowych oraz krzyżowo-przeciwprądowych które są opatentowane przez firmę Karino. W celu uzyskania więcej informacji na temat dostepnych rodzaji zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Przy wyborze odpowiedniego dla siebie rekuperatora należy pamiętać o wielu czynnikach. Kluczową rolę w tym temacie odgrywa powierzchnia domu, oraz wydajność zakupionego sprzętu. Dlatego aby mieć pewność, że dokonali Państwo najlepszego wyboru, zapraszmy do kontaktu. Chętnie pomożemy w wyborze odpowiedniego rekuperatora, oraz udzielimy wielu pomocnych wskazówek.
Całkowity koszt związany z rekuperacją dla domu o powierzchni do 150m2 oscyluje w granicy około 20.0000zł. Warto jednak wspomnieć, że decydując się na korzystanie z rekuperatora, możemy zrezygnować z budowy kominów wentylacyjnych. Czasu montażu takowej instalacji wynosi ona szacunkowo 2-3 dni.
Odpowiedź brzmi, oczywiście że tak. Wy tym celu wystarczy wyposażyć nasz rekuperator w By-pass który zadba o ochłodzenie pomieszczenia, w przypadku niższej temperatury zewnętrzej. Dodatkowo dzięki chłodnicy połączonej z dolnym źródłem gruntowej pompy ciepła, bądź wody lodowej w powietrznej pompie możemy dodatkowo ochładzać powietrze.
Wraz z rozwojem technologi multimedialnej postanowiliśmy zadbać o jak najprostsze a zarazem najwygodniejsze sterowanie naszym produktem. Rekuperatory wyposażone są w dotykowy ekran, który możemy zamontować w dowolnym miejscu naszego domu. Dodatkowo ułatwieniem niewątpliwie jest możliwość sterowania całym system za pomocą smarftonów.

SZCZEGÓŁOWO O REKUPERACJI KARINO

LESZEK KRĘGIEL UDZIALE INFORMACJI Z JAKICH MATERIAŁÓW ZBUDOWANY ZOSTAŁ REKUPERATOR ORAZ JAKIE SĄ JEGO ZALETY.

WYGLĄD NOWOCZENSEJ KOTŁOWNI POMPA I REKUPERACJA

Maszynownia w nowym budownictwie dla domów z reguły zajmuje 2m2, na których znajduje się system fotowoltaiki, pompy ciepła oraz rekuperacji.

KATALOG REKUPERATORÓW KARINO


Poniżej oferujemy katalog do ściągnięcia w formie PDF.

Znajdź firmę partnerską


Z dniem dzisiejszych współpracujemy z 20 firmami zajmującymi się instalowaniem naszych rekuperatorów w całej Polsce.

Z racji na opatentowany wymiennik spiralny, współpracujemy tylko i wyłącznie z największymi firmami montażowymi, którzy jak my kładą nacisk na profesjonalne i solidne wykonanie. Frimy te w godzinach pracy oferują bezpłatne, indywidualne doractwo w razie jakichkolwiek wątpliwości.

Dział obsługi tel. 727 255 555

karino rekuperator

ZOSTAŃ PARTNEREM BIZNESOWYM

Chcesz zostać naszym parnerem biznesowym?


Z uwagi na coraz większe zainteresowanie systemem rekuperacji w naszym kraju, poszukujemy nowych partnerów biznesowych w całej Polsce specjalizujących się w tematyce wentylacji/rekuperancji. Jeżeli jesteś zainteresowany, serdecznie zapraszamy do kontaktu w celu omówienia możliwości współpracy wraz z dokładniejszymi szczegółami.

Dla instalatorów chcących przystąpić do współpracy oferujemy pakiet szkoleń niezbędny do rozpoczęcia montażu rekuperatorów naszej produkcji.

karino rekuperacja